Skip to main content

Başak Ekmek ve Çeşni

İstanbul – Ömerli’de, 20.000 m2  üretim kompleksinde, 5000 m2 kapalı alana sahip işletmemiz , 25 kişilik ekibiyle, ekmek miksleri, çeşni ve fonksiyonel gıda üretimi yapmaktadır. İşletmemiz bünyesinde 4 adet  yatay spiral mikser ve 2 adet yatay turbo mikser bulunmaktadır. .Aylık toplam üretim kapasitesi 2000 ton ‘dur. 

Üretim alanı, Türk Gıda Kodeksi gereksinimlerine uygun şekilde, Alerjen ve Helal ürün alanları şeklinde ayrıştırılmıştır.

İşletmemiz  ve ürünlerimiz  ISO 22000 ve Helal Sertifikasına sahiptir. Yeni hatların devreye girmesiyle BRC süreci başlatılmıştır.

Provided Physiotherapies

Çeşniler

Çeşni insanlığın başlangıcından beri, ürünlere farklı lezzetler vermek ve bazen ürünlerin bozulmasını engellemek için kullanılmaktadır. Dünyadaki farklı mutfak kültürlerinin temelinde de , o ülkeye veya sadece bir bölgeye ait baharatların kullanılması yatmaktadır. Atıştırmalık sektörünün gelişmesi ile birlikte, çeşnilerin endüstriyel üretimi sürecide başlamıştır. Zaman içerisinde, farklı lezzetlerin yanısıra, müşterilerin daha temiz içerikli ürünlere talepleri ile birlikte yeni çeşniler geliştirişmiştir. Başak Gıda farklı sektörler için, yasal mevzuatlara uygun, son tüketici beklentilerini göz önünde tutarak hem geleneksel çeşniler hem de farklı lezzette çeşniler geliştirmekte ve üretmektedir.

Bize ulaşın